Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, cihan üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıdem bir Bilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çıdem en yüce miktarda ilaç içerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu yüce adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği meydanı genişletmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanın selen dağarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen mebdearı anlamında ülkesini sürekli söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 adet mebdevurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu müstacel vüruten olaylarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında çıktı sahih bir mahir olmasıyla birlikte kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yüce bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında mevki edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa güruhlen flavonol glikozit esaslı cereyan etmek üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise avam ortada en çok berat mebdevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç sakim etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı sayesinde alımlı çalımlı konulere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özlar elde etse da asla çhileışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez birlikte cereyan etmek üzere sağaltma yönünde vüruttirdiği daşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine yüce bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de bazı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek döndürmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz eforlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız malum şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuşdolaşma. Tek kötü (yüz hasiyet) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatı münfailtır. Yekpare çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biraşkın şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda mevki almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ El ulağısıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca daşkenin indinde insanoğluna yarayacak konuler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta yüzıkların geçmesi için sınırlı bir mevsimı beklesek da bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de içerisinden hafif bir halde sağaltma edebilmek için bu kullanılıyor. üste cinsî konulev bozukluğunu da sağaltma geçirmek için kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış ateşe karşı mukavemetli ve eforlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat mebdevurularının 2000 adetine yaklaşanın gerçek sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı konuleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her mevsim kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri ev istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında biraşkın alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çaba kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü beyan eden Spektral Holding Yönetim Yerleşmiş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına gestaltlabilecek en hak katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yüce miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da yüce vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde mevki meydan başka bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok yüce bir miktarda farmasötik daneşelendiren patentinin gerçek sahibi olması ve mebdevurusunu ilk yaratıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın ana amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana meydanında çhileışmalarını sürekli genişleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşkın defa Türkiye Yılın Bilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde değil mekân haricinde doğrusu kürevi anlamda da biraşkın ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların karşıtlığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile birlikte alımlı çalımlı konulere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı konue yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biraşkın farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çhileışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam kırat yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda mevki meydan bir kızıl sahası ile birlikte mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değkonuikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun çakılı kırat veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a yayımcı mızrap ruhsatları ile sağlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni alt gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak konutiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uran güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.kez ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası cereyan etmek üzere dü endüstriyel hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada içtihatlerine mevki verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yüce munzam kırat mizan potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve seda yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise natürel malzeme gestaltsındaki muattalluklar sayesinde ali derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt en planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevki meydan ayrıntılara nazaran hassaten, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir